tarihinde gönderildi

İvi Tarihçesi

ivi Tarihçesi

İvi, SiLTER tarafından Temmuz 2005’te kurulmuş, 64 ilde 1800’den fazla temsilcisi ile ürünlerini yurt genelinde pazarlamaya devam eden bir organizasyon ve bir markadır.

Silter, 1983 senesinde konfeksiyon makine sektöründe ara ve tamamlayıcı mamul imalatı yapmak üzere ticari hayatına başladı. 1986 senesinde, sektördeki endüstriyel konfeksiyon ütülerine yönelik arz eksikliğini teşhis ederek, ana faaliyet konusunu bu alana kaydırma kararını aldı. 1987 senesinin başlarında ilk endüstriyel tip buharlı ütüyü Silter ticari markası altında piyasaya arz etti. 1991 senesinde bu sektördeki payı %50’lere ulaştı. 1992 senesinde firmanın sektör araştırma biriminin olumlu raporları doğrultusunda, yönetim kurulunda 1 litre su kapasitesinde Mini Buhar Jeneratörü üretimine başlanması kararı alındı ve Süper Mini 2000 adı altında piyasaya sunuldu. 1994 ortalarında 2 litrelik kazan hacmine sahip Süper Mini 2002’yi piyasaya sürdü ve aynı zamanda mamul çeşitlenmesine giderek kapasitesini artırdı ve piyasasının %70 Pazar payına ulaştı. 2001 senesinde aynı ürünleri ev sektörüne uygun bir biçimde üreterek piyasaya sundu ve gün geçtikçe yeni ürünlerle bu pazardaki payını artırmaya devam etmektedir.

2010 yılı Nisan ayında fabrika binasına ilave olarak yandaki yeni binayı da satın almış ve her iki fabrikayı birleştirerek makina parkını genişletmiştir. Ayrıca ilave personel istihdamı ile üretim kapasitesini de %40 artırmış, 2011 yılı başında İvi organizasyonunu Silter şirketler grubunun bir kuruluşu olan Silpa A.Ş.  bünyesine almıştır.